Granovskaia’nın yerine Edwards

Chelsea dün yaptığı açıklamayla Marina Granovskaia’nın bu yaz kulüpten ayrılacağını doğrulamıştı. Londra kulübü, Granovskaia’nın yerineyse Liverpool’un bu yaz görevinden ayrılacak olan Sportif Direktörü Michael Edwards’ı getirmeyi planlıyor.

ESPN’in haberine göre Chelsea’nin yeni sahibi Todd Boehly, kulübün oyuncu ve transfer politikasına Michael Edwards’ın liderlik yapmasını istiyor. Kasım ayında Anfield’daki görevinden ayrılacağını açıklayan Edwards, bu yaz sona erecek sözleşmesinin ardından Kırmızılardan ayrılacak.

Kasım 2011’de Tottenham’dan analitik departmanın başına getirilerek transfer edilen Michael Edwards, teknik performans ve teknik direktörlük görevlerinin ardından 2016’da sportif direktörlüğe getirilmişti. Edwards’ın oyuncu izleme ve analiz ekibinin Liverpool’un kadrosunun Roberto Firmino, Sadio Mane ve Mohamed Salah gibi isimlerle takviye edilmesindeki payı büyüktü.

Chelsea’de Granovskaia’nın ayrılmasıyla Boehly geçici sportif direktör rolünü üstlenirken, Rus asıllı Kanadalı eski yöneticinin mevcut transfer döneminde kulübe yardım ve tavsiye vermek için iletişim halinde olacağı da belirtildi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar