Futbol Analiz | 18 Haziran Cumartesi

Al Masry vs El Gouna
Ligde düşme hattının hemen üzerinde yer alan iki takım karşı karşıya geliyor. Galip gelen tarafın 3 puandan daha fazlasını kazanacağı aşikar. Al Masry tarafı ligde 8 maçta sadece 1 puan toplayabildi. Kupada ise 2. Lig ekiplerinden Mansura’yı 2-1 ile geçseler de ortaya koydukları oyun vasatı aşamadı. Konuk ekip El Gouna ise rakibine göre biraz daha derli toplu bir görüntü ortaya koyuyor. Üst üste 4 maçta alınan kötü sonuçlardan sonra ligde 2 maçtır kaybetmiyorlar. Son olarak Sakandry karşısında 1-0 galip geldiler. Galibiyetten daha çok maç boyu hücumda gösterdikleri performans dikkat çekti. Al Masry’e nazaran daha formda ve özgüvenli görünüyorlar. Konuk ekibin kaybetmeyeceğini düşünüyorum.
Maç Sonucu 02 Çifte Şans

Sakandary vs Misr Makasa
Mısır Premier Lig’inde ne yapacağı belli olmayan takımların başında Sakandary geliyor. Hücuma yatkın ve bir o kadarda savunmada etkisiz olan ev sahibi ekip, son 5 resmi maçta bizlere tam 19 gol izletti. Smouha ve Future karşısında alınan ağır mağlubiyetlerden sonra liderlik yarışı veren Pyramids’i deviren Sakandary adından sıkça söz ettirdi. Konuk ekip Misr Makasa ise 21 lig maçında sadece 2 galibiyet alarak düşme hattına demir atmış durumda. Çok sürpriz bir durum olmadıkça skor üretmekte de epey zorlanıyorlar. Sakandary karşısında fazla dayanabileceklerini düşünmüyorum.
Maç Sonucu 1

Lamia vs Veria
Yunanistan Süper Lig’inde son takımı belirleyecek olan baraj eşleşmesinde Lamia deplasmanda aldığı avantajlı skor ile evinde Veria’yı ağırlıyor. İlk maçta rakibini domine eden Lamia maçın büyük bir bölümünde oyuna sahip olan taraftı. Nitekim Veria’nın beraberlik golüne de 10 dakika içerisinde cevap vermişlerdi. Konuk ekibin bu maçta kaybedecek bir şeyi yok. Galibiyetten başka çaresi bulunmayan Veria cesurca bir oyun sergileyecektir. Lamia’nın işi ilk maçta ki kadar kolay olmayabilir. İdeal bir tercih olarak 02 Çifte Şans öneriyorum. Sürpriz kuponlarda ise Maç Sonucu 0 tercihi değerlendirebilir.
Maç Sonucu 02 Çifte Şans

Analiz: Talha Bayram

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar