Everton oyuncu göndermek zorunda

İngiltere Premier Ligi’nde yeni sezon heyecanı geride kalan akşam oynanan açılış maçıyla başladı. Bugün saat 17:00’de sezonun ilk maçına çıkacak olan Everton, bir yandan Southampton karşısında üç puanı düşünürken bir yandan daha ciddi bir konuyla karşı karşıya.

Maviler’in teknik direktörü Rafa Benitez, The Guardian’dan Andy Hunter’a verdiği demeçlerde takımının ligin kurallarına uyması için birkaç oyuncunun takımdan gitmesi gerektiğini belirtti.

Koronavirüs salgını nedeniyle her takım gibi finansal zorluklar yaşayan Everton, bu yaz ayında yalnızca 1.7 milyon pound harcadı. Demarai Gray için ödenen bu cüzi miktar dışında Andros Townsend ve Asmir Begovic bedelsiz olarak kadroya katıldılar. Ancak son üç yıldan bu güne yapılan hamleler toplamında Everton, 265 milyon pound’ın üzerinde bir harcama yaptı, ki lig kurallarını ihlal etti.

“Ligin belirli finansal kuralları var ve bu kuralları takip etmeliyiz” diyerek sözlerine başlayan İspanyol teknik adam şöyle devam etti: “Durumun ne olduğunu biliyorum ve bu durumda yapacak bir şeyimiz yok. Kadromuzdaki isimlerle elimizden gelenin en iyisini, daha iyisini yapmaya çalışacağız. Ve kurallara uyup gelecek yaz daha esnek davranabilmemiz için şu anda bazı oyuncularımızı, takımdan ayrılmak isteyen oyuncularımızı gönderip gelir elde etmemiz gerekiyor.”

Takımın en çok kazanan ismi olan James Rodriguez için bazı takımların talip olduğu bilinirken bu konuda henüz resmi bir girişim yapılmadı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar