Euro 2020 fantasy önerileri | SAVUNMA

Koronavirüs salgını nedeniyle 2021 yazına ertelenen UEFA Euro 2020’de artık son 10 gün içerisindeyiz! 11 Haziran’da başlayacak olan turnuva boyunca online olarak oynanan fantasy uygulamasında en iyi kadroyu kurmak elbette zor olacak. Peki hangi savunma oyuncuları ne şekilde dikkat çekiyorlar?

Elit seçenekler
Savunma hattının en pahalı ismi, oyunda 6,5 milyon avroluk üç stoperden biri olan Lucas Hernandez’e ait. En pahalı savunmacılar arasındaki en yetenekli isim olarak dikkat çeken Fransız stoperi takipte altı milyon avroyla Jordi Alba, Alessandro Florenzi ve Ruben Dias takip ediyor. Alba hücum gücüyle dikkat çekerken Florenzi ve Dias ikilisi sahanın her iki tarafındaki etkileriyle ideal seçenekler olarak öne çıkıyorlar.

Keseye uygun
Birçok fantasy kullanıcısının çoğunlukla tercih ettiği “orta bütçeli” savunma oyuncularında başı 5,5 milyon avroluk değerleriyle, iki İngiliz, Harry Maguire ve John Stones çekiyorlar. Britanyalıları aynı fiyatla Alman Antonio Rüdiger ve Ukraynalı Oleksandr Zinchenko takip ediyorlar. Özellikle Almanya’nın grubu göz önüne alındığında Rüdiger, ilginç bir opsiyon olabilir. Orta bütçeli oyuncular arasındaki en ilgi çekici isim ise yerli stoper Çağlar Söyüncü. Beş milyon avroluk değeriyle dikkat çeken başarılı savunma oyuncusu, geçirdiği muazzam Premier Lig sezonu sonrasında milli takımı için de önemli bir koz olacaktır.

Ucuz ve potansiyel
Savunma oyuncularında düşük bütçeli isimler çok fazladır ancak bu isimler arasından seçim yapmak bir hayli zordur. 4,5 milyon avroluk değerleriyle eskiden Türkiye’de oynayan Jason Denayer (Galatasaray’da oynamıştı) ve Simon Kjaer (Fenerbahçe’de oynamıştı) dışında İtalyanların yeni nesil savunmacısı, Alessandro Bastoni aynı fiyatla dikkat çekiyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar