Eto’o’ya 22 ay hapis cezası

Samuel Eto’o Barcelona forması giydiği 2006-09 yılları arasında vergi kaçakçılığı yaptığı nedeniyle 22 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Eto’o, Barselona Ceza Mahkemesi’ne verdiği ifadede 3 milyon 872 bin 621 avroluk dolandırıcılığı kabul etti. Kamerunlu efsanevi isim doğrudan bahsetmeden “ikinci babası” olarak adlandırdığı eski menajeri Jose Maria Mesalles’i suçladı. Eto’o, bir yıl hapis cezasına çarptırılan Mesalles’e malvarlığının yönetiminde dolandırıcılık ve zimmete para geçirme suçları iddiasıyla henüz hazırlık aşamasında olan bir dava da açtı.

Samuel Eto’o konuyla ilgili olarak, “Gerçekleri biliyorum. Cezayı ödeyeceğim ama o zamanlar çocuk olduğumu ve her zaman babamın benden istediğini yaptığımı biliyorum” açıklamasını yaptı.

Savcılık, Eto’o için kamu hazinesine karşı dört suçun faili olarak 4 yıl 6 ay hapis cezası istedi. Söz konusu ceza 22 aya indirilirken, Mesalles için de işbirlikçi olduğu için bir yıl hapis cezası istendi.

Her iki ismin de sabıkası olmadığı için söz konusu cezaların infazı ertelenecek. Savcı, suçun kabul edilmesi ve dolandırılan meblağının bir kısmının iade edilerek zararın kısmen onarılması şartıyla cezaları hafifletilmesi istedi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar