Eriksen geleceği hakkında konuşacak

Geçtiğimiz ay Inter ile olan sözleşmesini sona erdiren Christian Eriksen geleceğiyle ilgili yakın zamanda açıklamalarda bulunacak.

Danimarkalı futbolcunun menajeri Martin Schoots Hollanda’nın en yüksek tirajlı gazetesi De Telegraaf’a verdiği röportajda, Eriksen’in Milano ekibinden ayrılması kararının Inter ile ilgisi olmadığını söyledi. Schoots, “Yıllardır uygulanan kurallara herkesin uyması gerekiyor. Olaydan sonra İtalya’nın çıkmaz sokak olduğunu biliyordum. Ve İtalya’daki avukatlarımızla görüşmelere başladım” cümleleriyle süreci anlattı.

EURO 2020’deki Finlandiya karşılaşmasının ilk yarısında kalp krizi geçiren 29 yaşındaki futbolcuya Otomatik Eksternal Defibrilatör takılmıştı. Serie A kurallarına göre Eriksen’in yeniden Inter’le resmi maça çıkması için defibrilatörü çıkarması gerekiyordu. Bunun gerçekleşmemesinin ardından tecrübeli futbolcuyla Inter’in yolları ayrılmıştı.

Danimarka’da eski kulübü Odense ile antrenmanlara çıkan Eriksen’in futboldaki geleceği belirsizliğini koruyor. Martin Schoots, “Christian hırslı, formda olduğunu biliyor” cümleleriyle futbolcunun kariyerine devam etmek istediğini söylerken konu hakkında Eriksen’in çok yakında açıklama yapacağını da belirtti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar