Der Klassikler’i 15 bin kişi izleyecek

Cumartesi akşamı oynanacak olan Borussia Dortmund-Bayern Münih karşılaşmasını Covid-19 kapsamları çerçevesinde 15 bin kişi izleyebilecek.

Dortmund kulübü konuyla ilgili olarak, “Mevcut enfeksiyon durumu nedeniyle, federal ve eyalet hükümetleri perşembe günü dijital bir konferansta stadyumlarda seyirci kapasitesinin stadyumun toplam kapasitesinin üçte biriyle ve en fazla 15.000 seyirci ile sınırlı olacağına karar verdiler” açıklamasını yaptı.

Dün erken saatlerde, Almanya Şansölyesi Angela Merkel, artan enfeksiyon oranlarını kısıtlamak amacıyla ülkedeki kamusal yaşamın büyük bölümlerinin aşılanmamış veya Covid-19’dan iyileşmemiş kişilere kapatılacağını duyurmuştu. Alınan karar, futbol maçları gibi büyük etkinlikleri ve belirli bölgelerde gece kulüplerinin kapatılmasına yönelik yeni kısıtlamaları da içeriyor.

Alınan bu kararla birlikte 81 bin 365 kapasiteli Almanya’nın en büyük stadyumu Signal Iduna Park için izin verilen maksimum 15.000 seyirci kapasitesinin stadyumun toplam kapasitesinin yüzde 18,4’ünü kullanacağı anlamına geliyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar