Deco Leeds United’ı sıkıştırıyor

Leeds United Raphinha’nın transferi için Chelsea ile anlaşmasına karşın futbolcunun menajeri Deco, İngiliz kulübüne Barcelona’ya süre tanıması için baskı yapıyor.

Brezilyalı futbolcu ile Katalan kulübü aylar öncesinde anlaşmasına karşın, Barcelona’nın içinde bulunduğu ekonomik durum nedeniyle Leeds United ile bonservis bedeli üzerinde bir anlaşma sağlanamadı. Bu hafta içerisinde Yorkshire kulübü 65 milyon avro civarında bir bonservis bedeli karşılığında Chelsea ile anlaşma sağladı. 25 yaşındaki futbolcuyla Londra kulübü arasında ise henüz bir anlaşma sağlanmadı.

Adama Traore’nin satın alma opsiyonu kullanmayan Barcelona’da Ousmane Dembele’nin sözleşmesinin sona ermesiyle kulüpten ayrılma ihtimali LaLiga ekibini sağ kanat arayışını içine soktu. Katalan temsilcisi, bu sorununu Raphinha ile çözmeyi planlıyor.

Bir dönem Barcelona forması da giyen Brezilyalı futbolcunun menajeri Deco, bu hafta içerisinde Barcelona ile görüşmesinin ardından Leeds United’a Katalan ekibiyle anlaşması konusunda baskı yaptı. Fakat Barcelona’nın Chelsea’nin teklifine yakın bir teklif yapamayacağı da biliniyor.

Leeds United’ın Chelsea’den gelen tekliften çok daha düşük bir teklifi kabul etmesi pek olası görünmüyor. Katalan basını, Barcelona’nın yeni sezona Raphinha veya Dembele ikilisinden biriyle başlaması için finansal fedakarlıklar yapması gerekeceği konusunda hemfikir.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar