City, United’ın başarısını tekrarlayabilecek mi?

Premier Lig’de sezonun açılış maçında Tottenham’a 1-0 yenilen Manchester City, 2017-18 sezonundan bu yana şampiyon olduğu sezonun ertesinde lige yenilerek başlayan ilk takım oldu. 2016-17 sezonunun şampiyonu Chelsea, bir sonraki sezona evinde Burnley’e 3-2 yenilerek başlamıştı.

İstatistiklere bakılacak olursa Manchester City’nin bu sezon işini zora soktuğunu söylemek gerekiyor. Premier Lig tarihinde yenilgiyle başladığı sezonu şampiyon olarak tamamlayan tek kulüp Manchester United. Kırmızı Şeytanlar, üç kez sezona mağlup olarak başlamalarına rağmen 38 hafta sonunda şampiyonluk yarışında mutlu sona ulaştılar.

1992-93 sezonunda açılış karşılaşmasında Sheffield United’a 2-1 yenilmesine karşın Alex Ferguson’ın öğrencileri sezonu ilk sırada tamamladı. 1995-96 sezonuna da Aston Villa yenilgisiyle başlamıştı Manchester United. Buna karşın ManU, Newcastle United’ın dört puan önünde 82 puanla şampiyon olmayı başardı. Son olarak 2012-13 sezonunda 1-0’lık Everton yenilgisiyle lige başlayan Manchester United buna karşın Robin van Persie’nin 26 golüyle Premier Lig’deki son şampiyonluğuna ulaştı.

Pep Guardiola, Tottenham yenilgisiyle başlayan sezonda Alex Ferguson’ın imza attığı başarıya ulaşmaya çalışacak.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar