Chelsea’nin satışında ilk imzalar atılıyor

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından şubat ayı sonunda Roman Abramovich’in Chelsea’yi satışa çıkarmasının ardından yaşanan sürecin sonuna geliniyor. İngiliz kulübü için yaptığı teklif kabul edilen Todd Boehly’nin başında bulunduğu konsorsiyumla 4 milyar sterlinlik anlaşmadaki ilk sözleşmenin bugün imzalanması bekleniyor.

Roman Abramovich’in Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bağlantısı olduğu nedeniyle Britanya Hükümeti tarafından mal varlığına el konulmuştu. Bu kararın ardından Chelsea mali sorunlarla karşı karşıya kalmıştı. Bunun sonucunda da Rus iş insanı kulübü satma kararını vermişti.

Satış sürecini yöneten New York merkezli Raine Group, yapılan teklifler içerisinden Amerikan Beyzbol Ligi (MLB) ekiplerinden Los Angeles Dodgers’ın da sahiplerinden biri olan Todd Bohly’nin başında olduğu konsorsiyumu özel müzakereler yapma hakkı veren tercih edilen teklif sahibi olarak seçti.

Daily Telegraph’ın haberine göre, Bohly’nin başında olduğu konsorsiyum ile sözleşmenin bugün imzalanması durumunda Chelsea’nin satış sürecinin 21 Mayıs’a kadar sona erebileceği belirtiliyor. Roman Abramovich, satışa engel olabileceği belirtilen 1 milyar 600 milyon sterlinlik kredi ödemesini talep ettiği haberlerinin doğru olmadığını açıkladı. Rus iş insanı dün yazılı olarak yaptığı açıklamada böyle bir talebinin olmadığını belirtti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar