Bosz takımın başında kalıyor

Lyon Başkanı Jean-Michel Aulas, teknik direktör Peter Bosz’un alınan kötü sonuçlara rağmen en azından şubat ayına kadar takımın başında kalacağını söyledi.

L’Equipe’e röportaj veren Aulas, geçen ay görevin ayrılacağını açıklayan Sportif Direktör Juninho’nun artık kulüpte olmadığını da doğruladı. Aulas, Brezilyalı yöneticinin operasyonel olarak artık kulüpte olmadığını, 31 Aralık’a kadar kulübün çalışanı olmaya devam edeceğini söyledi.

Peter Bosz’un Lyon’un profiline uyan çok iyi bir teknik direktör olduğuna dikkat çeken Jean-Michel Aulas, bir maçları eksik ilk üçten altı puan geride olduklarına da söyledi. “Juni’nin ayrılacağını açıklamasının etkisini göz ardı edemeyiz. O zamandan beri oyun kalitemizin bir kısmını kaybettik ve bazı şeyler de iyi gitmiyor. İnsanlar Peter Bosz’u bir şeyleri değiştirmemekle suçluyorlardı. O, bunu çarşamba günü sistemde ve oyuncularda yaptı. Harika bir maç olmadı ama elde iyi iyi bir maç var” (1-1 biten Metz karşılaşması) açıklamasıyla en azından şimdilik Hollandalı teknik adama verdiği desteği gösterdi.

Sezonun ilk yarısı tamamlanan Ligue 1’de bir maçı eksik olan Lyon, 24 puanla 13’üncü sırada yer alıyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar