Bernabeu 12 Eylül’e yetişecek mi?

Bir yılı aşkın süredir yenileme çalışmaları süren Santiago Bernabeu stadyumunun 12 Eylül’de oynanacak Celta Vigo maçıyla açılması planlanıyor. Buna karşın dün stadyumu gezen futbolculardan Carvajal, Nacho, Lucas, Alaba ve Modric’in paylaştığı fotoğraflarda stadyumun 12 Eylül’deki karşılaşmaya yetişmesinin kolay olmadığı görünüyor. Hem futbolcuların hem de kulübün resmi internet sitesinden paylaşılan fotoğraflarda, Santiago Bernabeu’da güvenlik bariyerleri, makineler ve işçilerle çok sayıda iskele ve vinç olması dikkat çekti.

Real Madrid, Bernabeu’daki inşaat çalışmalarını tamamlamak için 2020-21 sezonunun sonunda Castilla yedek takımının oynadığı 4 bin kişi kapasiteli Alfredo di Stefano Stadyumu’na taşındı. Mor Menekşeler, geçen sezon pandemi nedeniyle maçların taraftarsız oynanmasının avantajını yaşadı.

Bu sezona üç deplasman karşılaşmasıyla başlayan LaLiga’nın son şampiyonu, milli maçlar için verilecek aranın ardından 12 Eylül’deki Celta Vigo maçıyla bir buçuk sezondur uzak kaldığı stadyumuna ve taraftarına dönmeyi planlıyor.

81 bin kişilik Santiago Berbabeu Stadyumu’nun yenileme çalışmalarının tamamının 2022’nin sonuna kadar biteceği öngörülüyor. Yenileme çalışmaların kulübe toplam 800 milyon avroya mal olması bekleniyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar