Bayern pandemiye rağmen kar etti

Alman futbolunun en güçlü kulübü olarak kabul edilen Bayern Münih, pandemiden etkilenen üç sezonda da kar etmeyi başaran tek Bundesliga kulübü oldu.

Bavyera kulübü, 2020-21 sezonunda 665 milyon 700 bin avro gelir elde ettiğini açıkladı. Bundesliga’nın son 10 sezondaki şampiyonu geçen yıl 5 milyon avro olan vergi öncesi net karını 17 milyon 100 bin avroya çıkardı. Bayer Münih, cirosunu geçen seneye göre de 21 milyon 800 bin avro yükseltti.

Bayern Münih açıklanan bu mali rakamların ardından pandemi boyunca Real Madrid ile birlikte kar eden Avrupa’nın iki büyük kulübünden biri oldu. Kulübün Mali İşler Müdürü (CFO) Jean-Christian Dreesen yıllık genel kurul toplantısında, TV yayın hakları açısından rekabet dezavantajı yaşamalarına karşın her yıl tüm Avrupa’nın saygı duyduğu güçlü bir ekiple mücadele ettiklerini söyleyerek pandemi döneminde rekorlar kırdıklarına dikkat çekti.

Forbes dergisi 295 bin üyesiyle dünyanın en fazla üyeye sahip olan futbol kulübü olan Bayern Münih’e 4 milyar 275 milyon dolar değer biçmişti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar