“Bayern hegemonyası mı? Maaşlara 150 milyon avro daha fazla harcıyorlar”

Borussia Dortmund CEO’su Hans-Joachim Watzke bu hafta Sport Bild dergisine verdiği röportajda, Paris Saint-Germain ve Manchester City’nin 20 yıl önceki durumuyla şu andaki durumlarını örnek göstererek kulüplerin finansal durumuyla sportif başarı arasında çok net bir ilişki olduğuna dikkat çekti.

Watzke, Bayern Münih’in Bundesliga’daki hegemonyasıyla ilgili olarak, “Lider Bayern ile bizim aramızdaki toplam maaş farkınının muhtemelen 150 milyon avrodan fazla olduğunu aklımızda tutmalıyız” açıklamasını yaptı. Dortmund CEO’su, Bayern ile kendileri arasındaki 150 milyon avroluk maaş farkının Dortmund ile Bundesliga sonuncusu Greuther Fürth arasındakinden daha büyük bir fark olduğunu söyledi.

Erling Haaland’ın transferiyle ilgili olarak da söylentilere yanıt vermeyi bıraktığını ifade eden Hans-Joachim Watzke, aksi takdirde 36 saatlik bir iş gününe ihtiyacı olacağını belirtti. Kendilerine resmi bir teklifin gelmediğini de belirten Dortmund CEO’su, Manchester City’nin Norveçli futbolcunun transferi konusunda öne çıkması durumunda İngiliz kulübünü ekonomik olarak geride tutmanın mümkün olmayacağını belirtti. Haaland’ın ayrılması durumunda yeni bir yıldız çıkaracaklarını da iddia eden Watzke, 2014’te Lewandowski’yi, 2018’de de Aubameyang’ı kaybetmelerinin ardından onların yerini başka yeteneklerle doldurduklarına dikkat çekti.

Önceki İçerikVe rekor kırıldı
Sonraki İçerikRoma 100 bin bilet sattı

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar