Bale emeklilik iddialarını yanıtsız bıraktı

Gareth Bale, bu yaz Avrupa Futbol Şampiyonası’nın ardından futbolu bırakabileceği haberlerini yalanlamak için sahip olduğu iki fırsatı da kullanmaması kafalarda soru işaretleri uyandırdı.

Geçen hafta İspanyol ABC gazetesi, Galli futbolcunun emekli olabileceğini yazmıştı. Bu haber karşısında Bale’in menajeri Jonathan Barnett, haberin çöp olduğunu belirterek iddiaları yalanlamıştı.

Gareth Bale ise konuyla ilgili kesin bir yanıt vermekten kaçındı. Bale, “Açıkçası bunu yapıp yapmadığım konusunda çok şey yazılıp çizildi. Benim için asıl mesele, daha fazla kaosa, daha fazla dramaya veya dikkatin dağılmasına neden olacak bir şey söylemek istemiyorum. Sadece EURO’ya odaklanmak istiyorum. Yaptıklarım ya da yapmadıklarım konusunda sorun yaratacak bir şey söylemek istemiyorum. EURO bizim için bittiğinde, oturup ne yapmak istediğime karar vereceğim” açıklamasında bulundu.

Emekli olup olmayacağını konusunda açıklama yapması istenen 31 yaşındaki futbolcu gülümseyerek cevap verdi; “Evet, pekala. Bu onlardan biri. Dediğim gibi EURO’dan sonra oturup ne yapmak istediğime karar vereceğim. Her şeyimi bu Euro’ya vermek ve her maçta yaptığımız gibi yapabileceğim her şeyi ortaya koymak istiyorum. Bir şey söylersem daha fazla kaosa neden olacak, bu yüzden hiçbir anlamı yok” sözleriyle konuyu kapattı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar