Azpilicueta yol ayrımında!

Chelsea’de sezon sonu sözleşmesi bitecek isimlerden Antonio Rüdiger’in Real Madrid ile sözlü anlaşmaya vardığı iddiasının ardından Londra kulübünün sezon sonu sözleşmesi sona erecek başka bir oyuncusu Cesar Azpilicueta ile ilgili de iddialar var.

Kaynaklara göre, 32 yaşındaki tecrübeli savunma oyuncusunun kontrat durumunu takip edenler arasında Barcelona ile Atletico Madrid bulunuyor. İspanyol oyuncunun ilk etaptaki isteği, Chelsea ile bir sezon daha devam etmek fakat şu ana kadar iki taraf da anlaşmaya varamadı.
Barcelona’nın Azpilicueta’yı tecrübesi sebebiyle kadroya katmak istediği belirtilirken Atletico’nun ise gidişi muhtemel Trippier’in yerini doldurmak amaçlı Azpilicueta’yı listesine aldığı aktarıldı.

Tuchel’in üçlü savunma sistemine çok yönlülüğü ile uyum sağlayan Azpilicueta, yer yer stoper rotasyonunda yer yer ise sağ bek rotasyonunda süreler buldu. Reece James’in gösterdiği gelişim ile sağ bekteki sürelerini kaybetmeye başlayan İspanyol savunmacı, stoper rotasyonunda ise Christensen ve Chalobah ile rekabet halinde. Bu sezon toplamda 16 maçta görev yapan Cesar Azpilicueta, 3 asistin altına imzasını attı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar