Avrupa’nın Afrika Kupası bilmecesi!

9 Ocak ile 6 Şubat tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanan 2021 Afrika Uluslar Kupası’nda yer alacak takımlardan Fas’ın teknik direktörü Vahid Halilhodzic, turnuvanın oynanmama ihtimaline karşı endişelerini paylaştı.

AFP’ye konuşan Halilhodzic, “Şu anki sağlık şartları işleri karmaşık ve zor bir duruma sokuyor. Turnuvanın oynanıp oynanmayacağına dair büyük bir soru işareti var. Şu anda, farklı lobiler arasında büyük bir savaş yaşanıyor. Oyuncular milli takıma gelmeye hevesli fakat bütün kulüpler onları gelmekten alıkoymaya çalışıyor. Bazıları onları takımdaki yerlerini kaybetmekle tehdit ediyor bazıları satış listesine koyacağını söyleyerek. Muhtemelen Avrupa’da oynayan bütün oyuncular büyük sorunlar yaşayacak. Kendi açımdan bakarsam, bir oyuncunun takıma gelmemesi onun milli takıma karşı aidiyetinin o kadar da yüksek olmadığını gösterir. Gelmek istemeyen bir oyuncuyu kulüp tarafından tehdit edilse dahi daha sonraki süreçte ben de takıma almak istemem. Milli takıma güle güle diyebilir” ifadelerini kullandı.

Avrupa Kulüpler Birliği, bünyesinde yer alan kulüplerde forma giyen oyuncuların turnuvaya katılımına koronavirüs durumu nedeniyle engel koyacağını açıklamıştı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar