Almanya’dan Ada’ya!

Rasen Ballsport Leipzig, son yıllarda İngiltere Premier Lig’e gönderdiği önemli oyuncularla adını duyururken aynı zamanda elde ettiği gelirle oyuncu yetiştirmeyi başarıyor.

Bu furyanın yeni halkalarından olan 1994 doğumlu Avusturyalı Marcel Sabitzer, yaza kadar takımda kalacak. Ancak daha Ocak ayında olmamıza karşın Ada’dan iki kulüp, Tottenham Hotspur ve Arsenal, 1,78’lik orta saha için yarışa girmiş durumda.

Bu sezon tüm kulvarlarda 21 maça çıkıp dört gol atan ve üç asist yapan Sabitzer için her iki takım da 30 milyon sterlini gözden çıkarmış durumdalar.

Jose Mourinho’nun sistematik yapısıyla bir makine düzeninde ilerleyen Tottenham, Ada’da şu ana dek oynadığı 16 maçta 29 puan toplayıp karışık zirve yarışında kendisine dördüncü sırada yer bulurken Arsenal, 17 maçta 23 puan alarak 11. sıraya kadar gerilemiş durumda.

The Athletic’te yer alan habere göre Mourinho, Sabitzer’i takıma dâhil etmek için yönetimden verilebilecek en yüksek teklifin verilmesini bekliyor.

Sabitzer konuya dair net bir açıklama yapmazken geçtiğimiz hafta şu demeçleri vermişti: “İlgi görmek tabii ki güzel ama şu anda hiçbir takımla kontrat görüşmeleri yapmayacağım. Sadece bu sezon başarılı olmaya odaklamış durumdayım.”

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar