Abramovich istediği teklifi alamadı

Geçen hafta Chelsea’yi satmaya karar verdiğini açıklayan Roman Abramovich’in istediği teklifi henüz almadığı iddia ediliyor.

ESPN’in haberine göre, İngiliz kulübü için 3 milyar sterlin değer biçen Rus Oligarkın istediği rakama ulaşan bir teklif henüz gelmedi. Chelsea’yi satın almak isteyenlerin kulübün satışını yürütmek üzere atanan New York merkezli bir banka olan Raine Group’a teklif vermek için 15 Mart’a kadar süreleri bulunuyor.

ESPN’in ulaştığı kaynaklara göre, Los Angeles Dodgers ile LA Lakers’ın hissedarlarından Todd Boehly ve İsviçreli milyarder Hansjorg Wyss’in de dahil olduğu bir konsorsiyum Premier Lig kulübünün satışı için süreci ilerletmek istiyor. Boehly üç yıl önce de Chelsea’yi satın almak istemiş ve 2 milyar 200 milyon sterlinlik bir teklifte bulunmuştu. Teklif verenler arasında olduğu belirtilen Türk iş insanı Muhsin Bayrak’ın da 2 milyar 500 milyon sterlinin altında bir teklif sunduğu belirtiliyor

Abramovich’in istediği teklifi elde edememesinin nedeni olarak ise Londra’nın en pahalı semtlerinden birinde 1 milyar 500 milyon sterline mal olması beklenen Stamford Bridge Stadyumu’nun yenileme projesinin karmaşıklığı ve zorluğu gösteriliyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar