Wembley’de seyirci kapasitesi artıyor

EURO 2020’de yarı final ve final maçlarına ev sahipliği yapacak Wembley’de bu üç karşılaşmada stadyum kapasitesinin dörtte üçü kadar seyircinin tribünlerde yer alması bekleniyor.

İngiliz hükümeti ile UEFA arasında varılan anlaşmaya göre gelecek ayın başında oynanacak üç karşılaşmada 90 bin kişi kapasiteli Wembley tribünlerinde 65 bine yakın futbolsever olacak. Anlaşmaya göre, iki doz aşı olmuş ya da testleri negatif çıkan seyirciler maçları izleyebilecek.

Varılan anlaşmanın birkaç gün içerisinde açıklanması bekleniyor. Geçen hafta içerisinde, UEFA’nın ülke dışından gelecek taraftarlar ve 2500 civarındaki VIP konuk için talepte bulunması buna karşın İngiliz bakanlarının karantina muafiyeti uygulamasına izin vermek istememesi ciddi bir sıkıntı olarak ortaya çıkmıştı.

Bunun yanında İngiltere’de artan vaka sayıları da diğer ülke politikacılarını rahatsız etmeye başladı. İtalya Başbakanı Mario Draghi dün Berlin’de yaptığı açıklamada, İngiltere’de artan koronavirüs vakaları nedeniyle finalin Wembley yerine Roma’da oynanmasını tercih ettiğini söyledi. Draghi’nin, “Evet . . . Enfeksiyonların hızla arttığı bir ülkede final yapılmasına engel olmaya çalışacağım” sözlerinde ne kadar ciddi olduğunu ileriki günler gösterecek.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar