İngilizlere bilet satışı yasaklandı

UEFA, İngiltere-Ukrayna karşılaşması için İtalya’nın başkenti Roma’ya seyahat eden ve Covid-19 karantina kurallarına uymayan taraftarları durdurmak amacıyla İngiliz taraftarlara satılan EURO 2020 çeyrek finalinin tüm biletleri iptal etti.

UEFA, İtalyan makamlarının emriyle, biletlerin satışını ve transferini dün geceden itibaren engellemeye, aynı zamanda pazartesi gece yarısından itibaren İngiliz taraftarlara satılan biletleri de iptal etmeye karar verdi. UEFA’dan bloke veya iptal edilen biletlerin sayısı hakkında bilgi verilmedi.

İtalyan sağlık düzenlemeleri, İngiltere’den seyahat eden taraftarların beş günlük karantina ile karşı karşıya kalacağı anlamına geliyor. İtalya Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Andrea Costa dün bu kuralı bir kere daha hatırlattı.

İngiliz Futbol Federasyonu, İtalya’da ikamet eden İngiltere taraftarlarına bilet satışını kolaylaştırmak için UEFA ve Roma’daki İngiliz büyükelçiliği ile birlikte çalıştığını belirtirken, büyükelçilik maç bileti satmadığını ya da dağıtmadığını açıkladı.

İngiliz hükümeti de taraftarlara, İtalya’ya seyahat etmemesi tavsiyesinde bulundu.

Dünyanın en fazla aşılama yapan ülkelerinden biri olan İngiltere’de buna karşın Delta varyantının etkisiyle vaka sayılarında artış yaşanıyor.

Önceki İçerikVarane zaman istedi!
Sonraki İçerikSarı alarm!

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar