Euro 2020 fantasy önerileri | KALECİLER

Koronavirüs salgını nedeniyle 2021 yazına ertelenen UEFA Euro 2020’de artık son 10 gün içerisindeyiz! 11 Haziran’da başlayacak olan turnuva boyunca online olarak oynanan fantasy uygulamasında en iyi kadroyu kurmak elbette zor olacak. Peki hangi kaleciler ne şekilde dikkat çekiyorlar?

Elit seçenekler
Altı milyon avro değerleriyle Hugo Lloris, Manuel Neuer ve Thibaut Courtois üçlüsü oyunun en pahalı üç kalecisi olarak öne çıkıyorlar. Bu üçlüyü takipte olan isimler ise 5,5 milyon avroyla Gianluigi Donnarumma ve Jordan Pickford.

Birinci maç gününde Neuer ve Lloris diğer isimlere göre biraz daha zorlu maçlara çıkacalarken özellikle Courtois en pahalı isimler arasındaki en net tercih olarak dikkat çekiyor.

Keseye uygun
İspanyol futbolunun yeni “sağlam” eldiveni Unai Simon, beş milyon avroluk uygun ücreti ve iyi şeyler vaat eden yetenek setiyle birçok fantasy kullanıcısının keseye uygun opsiyonu olabilir. Aynı şekilde Danimarkalı Kasper Schmeichel ve Polonyalı Wojciech Szczesny de beşer milyon avroluk ücretleriyle yüksek meblağlar ödemek istemeyen kullanıcılar için ortalama ücreti isimler olarak öne çıkıyorlar. Polonya’nın kalecesi Szczesny, elemeler boyunca yaptığı net yedi kurtarışla dikkatleri çekerken Simon ve Scmeichel ikilisinin yetenekleri ve gruplarındaki güç dengeleri onları iyi isimler haline getiriyor.

Ucuz ve potansiyel
Neredeyse her fantasy kullanıcısının hayali düşük fiyata mükemmel seçimler yapmaktır. Tabii bunu yapmak biraz araştırma ve biraz da şans gerektirir. Türkiye’nin kalecisi Uğurcan Çakır, dört buçuk milyon avroluk değeri ve yükselen performansıyla “underdog” olarak öne çıkıyor. Aynı şekilde Macar eldiven Peter Gulacsi ve Fin kaleci Lukas Hradecky de 4,5 milyon avroluk değerleriyle fantasy kullanıcılarının dikkatlerini çekiyorlar.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar