Danimarka, İngiltere’den anlayış bekliyor!

Çarşamba akşamı Wembley’de İngiltere ile yarı finalde karşılaşacak olan Danimarka’yı destekleyecek taraftarlar, hükümetler arasında anlaşma sağlanamazsa sınırlı sayıda kalacak. Hali hazırda Birleşik Krallık’ın karantina kısıtlamaları Danimarka’dan yapılacak yolculukları bir hayli kısıtlıyor.

Konuyla alakalı konuşan Danimarka teknik direktörü Kasper Hjulmand; “Umuyoruz ki Boris Johnson uyanır ve binlerce Danimarkalı taraftara izin verir, aksi takdirde onları biz sahaya taşımak zorunda kalacağız. Bakü’deki maçta taraftarların büyük çoğunluğu dönüşte karantinaya gireceklerini bilmelerine rağmen biletlerini önceden ayırtmıştı. Onların buraya gelebilmek için ne kadar çok şey yaptıklarını biliyoruz ve bizim çok fazla enerjiyle bu aşamaya kadar ilerlememizin en büyük nedeni de onlar.”

Milli takım oyuncularından Martin Braithwaite de hocası Hjulmand’ı destekleyerek; “Bu benim kontrolümün dışında fakat durumun değişmesini umuyorum. Yarı finaldeyiz ve tabii ki de Danimarkalıların burada olmasını istiyorum.” şeklinde konuştu. Danimarka Futbol Federasyonu, Çekya karşısında alınan 2-1’lik çeyrek final galibiyetinden kısa bir süre sonra sitesinden yaptığı açıklama ile Birleşik Krallık’ta yaşayan yaklaşık 30,000 Danimarkalının belli bir bölümünden destek istedi. Federasyon, yarı final için 5,000 bileti taraftarlara ayırmış vaziyette.

Hollanda ve Azerbaycan, Danimarkalı taraftarlar için kuralları maçların öncesinde esnetmişti. Birleşik Krallık’ın koronavirüs protokolleri gereği aşılı olanlar dahi 10 günlük karantinaya girmek zorunda.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar