Tsitsipas, Toprak Ağası’na meydan okuyor!

Rafael Nadal, erkekler tenis tarihinde toprak zeminde en başarılı sonuçları elde eden isim. 13 defa Roland-Garros’u kazanan Nadal karşısında birçok yıldız raket toprak kortta boyun eğerlerken “Yeni Jenerasyon” tenisinin yıldızlarından Stefanos Tsitsipas, hedefini bu yönde belirlemiş durumda.

Erkeklerde dünya altı numarası olan Yunan raket, “2021’deki hedeflerim arasında Rafa’yı toprak kortta mağlup etmek var” dedi.

rolandgarros.com’a konuşan Stefanos, “Şu an Avustralya’dayım ve evet, Paris’e, Roland-Garros’a daha çok var ama onu orada mağlup etmek mükemmel olurdu.” ifadelerini kullandı.

Rafael Nadal, Paris’teki Grand Slam’de oynadığı 102 maçta sadece iki kez mağlup oldu.

“Bence her tenisçi onu toprak zeminde yenmenin hayallerini kuruyordur. Ona karşı koymak zor, çok zor, inanılmaz zor. Toprakta topu adeta ağır çekimde eliyle yönetiyor gibi oynuyor.”

“Benim için toprak kortta kazanmanın şifreleri rakibinizi manipüle etmenin, topa doğru ivmeyi verebilmenin ve çok çevik, hızlı olmanın ardında yatıyor. Evet, Nadal bu konuların hepsinde bir usta ama kim bilir… Belki bu hayalci hedefim gerçeğe döner.”

Stefanos Tsitsipas, bir hafta sonra başlayacak olan Avustralya Açık için Melbourne’de karantina altında bulunuyor.

Önceki İçerikWest Ham’dan bir ilk
Sonraki İçerikSevenler Mesut Oldu!

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar