Super Bowl LVII’ün adı kondu

ABD’de de yılın en fazla izlenilen televizyon programı olan Super Bowl’un bu seneki finalistleri belli oldu. 13 Şubat günü oynanacak Super Bowl LVII’da Philadelphia Eagles ile Kansas City Chiefs, NFL şampiyonluğu için karşılaşacak.

Bu yıl normal sezonu ilk sırada tamamlayan Philadephia Eagles, NFC Konferans şampiyonluğu maçında San Francisco 49ers’ı 31-7 yenerek, 2017’den bu yana ilk kez Super Bowl’da oynamaya hak kazandı. Eagles, 2017’de New England Patriots’u 41-33 yenerek tarihindeki ilk şampiyonluğa ulaşmıştı.

AFC Konferans şampiyonluğu maçındaysa, üç saniye kala bulduğu alan golüyle Cincinnati Bengals’ı 23-20 yenen Kansas City Chiefs, son dört yılda üçüncü kez Super Bowl’da yer almaya hak kazandı. 2020’de 49ers’ı 31-20 yenerek tarihindeki ilk şampiyonluğa ulaşan Chiefs, ertesi yılsa Tampa Bay Buccaners’a 31-9 kaybetmişti.

Bu sene Arizona Cardinals’ın maçlarını oynadığı State Farm Stadyumu’nun ev sahipliği yapacağı Super Bowl LVII’in bir diğer özelliği de Kansas City Chiefs’in koçu Andy Reid’in kariyeri boyunca çalıştırdığı iki takımın karşı karşıya gelecek olması. 2013’ten bu yana Chiefs’in başında olan 64 yaşındaki tecrübeli çalıştırıcı, 1999-2012 yılları arasında da Eagles’ı çalıştırmıştı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar