“O bir dahi”

Erkekler tenisinde neredeyse 20 yılı bulacak olan “Üç Büyükler” dönemi yaşanıyor. Roger Federer, Rafael Nadal ve Novak Djokovic’in oluşturduğu üçlüde “En İyisi” yani “GOAT” lakabı binlerce farklı ağızdan üç kişiye dağılıyor.

Kadınlar tenisinin en değerli raketlerinden olan ve kadınlar sporunda bir figür olarak kabul edilen Serena Williams, Parma’da verdiği basın toplantısında Federer’in mirasına değindi.

“Bence GOAT’ı tanımlamak için iki kelime yeterli olacaktır: Roger Federer” diyen başarılı raket sözlerine şöyle devam etti: “O muazzamlığın, başarının, çılgınlığın ve oyun değiştirmenin özeti. Onun gibi oynamaya çalışan onlarca raket görüyorsunuz. O bir dahi. Gerçekten de dahi.”

“Hislerim ve duygularım bana onun tarihin en iyi tenis oyuncusu olduğunu söylüyor. Onun gibi oyunu hisseden ve hislerini oyuna aktaran birisi olmak imkansız. Keşke onun gibi oynayabiliyor olsaydım.”

20 defa Grand Slam şampiyonluğu yaşayan İsviçreli Federer’i bir diğer 20 şampiyonluklu Rafa Nadal ve Büyük Üçlü’nün en genci, 33 yaşında, Novak Djokovci takip ediyor.

Bu hafta ATP Turu’nda mücadele edecek olan Federeri Pablo Andujar karşısında ter dökecek. Andujar mücadele öncesinde basına verdiği, “İleride çocuklarıma ve torunlarıma Federer’le oynadığımı söyleyeceğim… Bu mitsel bir şey” demeciyle dikkatleri çekti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar