Nationals’dan maske kararı

ABD’de de aşılanan kişi sayısındaki artışın ardından kısıtlamalar kaldırılmaya devam ediyor. ABD Beyzbol Ligi MLB takımlarından Washington Nationals, iki doz aşı olan kişilerin Nationals Park’taki maçları maske takmadan izleyebileceklerini açıkladı.

Nationals’ın kararı, Washington D.C. Belediye Başkanı Muriel Bowser’ın hafta başında maskelerle ilgili yaptığı rahatlama açıklamasının ardından geldi. Bowser, tamamen aşılanmış kişilerin – son koronavirüs aşı dozu üzerinden iki hafta geçmiş olanların – bazı ortamlarda maske takmasına gerek kalmamasını sağlayan bir gevşeme kararını duyurdu.

Washington Nationals, 10 Haziran’dan itibaren oynanacak iç saha maçlarında da yüzde 100 kapasite ile seyircilerin tribünlerde olabileceğini de açıkladı. Nationals, bu sezon yüzde 36 kapasite ile taraftarların maç izlemesine olanak sağlıyordu.

Tam aşılanmamış taraftarlar, koltuklarında yemek yemedikleri veya içmedikleri sürece maske takmaya devam etmek zorunda olacaklar. Tamamen aşılanmış taraftarların ise stadyumun içerisinde ve dışarısında maske takması gerekmeyecek.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar