Kyrgios yine gündemde!

Nicky Kyrgios, erkekler tenisinin en yetenekli raketlerinden biri. Zira agresifliğini zarif bir üslupla birleştirirken zekasını ve çabukluğunu kortun her alanında gösterebiliyor. Ancak gerek maç içindeki umursamaz tavırları gerek kort dışındaki demeçleri onu tenisin “anti-kahraman” sınıfına sokuyor.

25 yaşındaki raket, Avustralya Açık öncesinde hazırlıklarını sürdürürken cumartesi günü basına verdiği demeçlerde, “Yalan söylemeyeceğim… Tenisi çok fazla özlemedim” dedi.

“Dostum, tamam, ben rekabetçi biriyim. Yaptığım ve içerisinde bulunduğum her tarz şeyde rekabet etmeyi seviyorum. Bilgisayar oyunu oynarken bile dünyanın en rekabetçi insanı olabilirim.”

Kyrgios, koronavirüs döneminde evde kaldığı süreçte tenisle alakalı dört-beş ay hiçbir şey yapmadığını belirtti. “Oyunu özlemedim. Pandemide dinlendim ve arkadaşlarıma, aileme vakit ayırdım.”

Kyrgios, Avustralya Açık öncesindeki son tatil döneminde ailesi ve arkadaşlarıyla çılgın bir dönem geçirdiği için kendini şanslı hissettiğini belirtti. “Ailemle ve arkadaşlarımla geçirdiğim dönemlerde zihinsel olarak adeta yenilendim; yeniden doğdum. İyi oynadığımı ve kortta kazanacağımı biliyorum. Ama dediğim gibi… Tenisi o kadar da özlemedim.”

Geçtiğimiz günlerde Novak Djokovic’i eleştiren demeçler veren Kyrgios, genel olarak tur anlamında, “Dürüst olmam gerekirse, birkaç yakın arkadaşım dışımda turdaki diğer tenisçilerle vakit geçirmeyi ve bunu gibi şeyleri özlemedim. Böyle iyiyim.” ifadelerini kullandı.

2013’te profesyonel tenis kariyerine başlayan Avustralyalı sağlak raket, şu anda erkekler dünya sıralamasında 47. basamakta yer alıyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar