George Russell’dan özür!

Geride kalan hafta sonunda İtalya’nın Imola kentinde koşulan Emilia Romagna Grand Prix’i, hava koşullarının beklenmedik bir şekilde yağmura çevirmesi üzerine birçok heyecanlı ve bir o kadar da tehlikeli sekansa sahne olmuştu.

Max Verstappen, Lewis Hamilton ve Lando Norris üçlüsünün podyumuyla biten yarışta en çok konuşulan olay Mercedes sürücüsü Valtteri Bottas ile Williams’ta yarışan ancak gelecekte Mercedes’in yıldız sürücüsü olarak gösterilen George Russell arasındaki kaza oldu.

Pistin ünlü Tamburello dönemecinde Bottas’ı geçmeye çalışırken Russell, aracın arka kısmını korusa da Bottas’ın savunmasına karşı koyamamış ve sekans kazayla sonuçlanmıştı.

Kaza sonrasında pistte kalan parçalar nedeniyle yarış durdurulurken Bottas, aracın üzerindeki halo sayesinde ölümden dönmüştü. Zira Russell’ın aracının tekerleği Fin sürücünün kaskına değecekken halo buna engel olmuştu.

Kaza sonrasında Russell, öfkeli bir şekilde Bottas’ın aracına gidip Fin sürücünün kaskına birkaç kez vurmuş Bottas ise yanıt olarak orta parmağını göstermişti.

Russell, tüm bu olaylara dair bir özür mektubu yayımladı.

“Pazar günü hayatımda kendimle en gurur duyduğum gün değildi. Sezon içerisinde puan almamız için en ideal yarışlardan birisi Imola’ydı. Bu puanlar için risk almam gerekti. Riski aldım ama yanlış bir hata yaptım. Biliyorum, olanlardan sonra durumu daha iyi kontrol etmeliydim. Ateşli bir anımdı ve duygularım gereksiz yere yükseldi. Valtteri’den takımımdan ve bu aksiyonum sonrasında etkilenen herkesten özür diliyorum. O, ben değilim. Yaptığım hareketler kendimden beklediğim, başkasının benden beklediği şeyler değil. Hafta sonundan dersler alarak yeni yarış haftalarına daha iyi bir sürücü ve insan olarak başlayacağım.”

Formula 1’de sıradaki yarış 2 Mayıs’ta Portekiz’in Portimao pistinde koşulacak.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar