Brees emekli oldu

NFL tarihinin en üretken quarteback’lerinden bir olarak kabul edilen Drew Brees emekli olduğunu açıkladı. Sosyal medya hesabından Brees’in dört çocuğu babalarının emekliliğini, “Saints ile 15 ve NLF’de geçen 20 yılın ardından babamız nihayet emekli olacak. Böylece bizimle daha fazla zaman geçirebilir! Evet!!” mesajıyla açıkladılar.

42 yaşındaki tecrübeli quaterback, pas yardında (80,553) NFL tarihinde ilk sırada yer alırken touchdown paslarında da (571) ligin en iyi iki oyuncusundan biri. 2001 draftında ikinci tur 32’nci sıradan San Diego Charges tarafından seçilen Drew Brees, kariyerinin ilk dört yılını Charges’da geçirmesinin ardından 2006’dan bu yana New Orleans Saints forması giyiyordu.

Kariyerinin ilk ve tek Super Bowl şampiyonluğunu, Saints’in 2010 yılında Indianapolis Colts’u 31-17 yenmesiyle kazanan Brees, en değerli oyuncu ödülünün de sahibi olmuştu. İki kez (2008, 2011) yılın hücum oyuncusu seçilen Saints’in emeklilik kararı alan quaterback’i 2006’da da “Walter Payton NFL Yılın Adamı Ödülü” kazanmıştı. Geçen yılın mart ayında New Orleans Saints ile 50 milyon dolar karşılığında sözleşmesini iki yıllığına uzatan Drew Brees’in emeklilik kararı almasının ardından yeni işi de belli oldu. 42 yaşındaki tecrübeli isim, NBC’nin NFL yayınlarında analist olarak kariyerini sürdürecek.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar