Ty Lue yeni bir mucize peşinde

NBA Konferans Finalleri’nin Batı ayağında heyecan bu gece oynanacak olan mücadele ile sona erebilir. Zira Phoenix Suns, Los Angeles Clippers karşısında 3-1 önde ve bu gece kendi evinde oynanacak olan maçtan galibiyetle ayrılmaları halinde adlarını NBA Finali’ne yazdıracaklar.

Ancak Clippers’ın antrenörü Tyronn Lue, takımının turu geçebileceğine inanıyor. Lue, konuya dair düşüncelerine, “Utah Jazz karşısında 2-0 gerideydik ancak ardından dört maç üst üste kazandık ve konferans finaline yükseldik” diyerek başladı ve devam etti: “Şu anda yapacağımız tek şey konsantre olmak ve tam performansımıza ulaşmak. Suns’ı eleyebileceğimize inanıyorum.”

Her ne kadar NBA tarihinde bir seride 3-1 önde olan takımların %95’i seriyi kazanmış olsalar da Lue, %5’lik kesimde yer alan takımların antrenörlerinden biri. Zira hatırlanacağı üzere 2016 NBA Finalleri’nde Cleveland Cavaliers, Golden State Warriors karşısında 3-1 geriden gelip tarihi bir şampiyonluğa imza atmayı başarmıştı.

Lue her ne kadar turun takımına geleceğine inansa da Clippers için işler kolay değil. Zira takımın iki süper yıldızından biri olan Kawhi Leonard, tüm seride olduğu gibi beşinci maçta da oynayamayacak gibi görünüyor. Konuya dair takımın diğer süper yıldızı Paul George, “Onun adına konuşamam. Kawhi’ın sağlık sorunu sadece onu ilgilendirir. Demek istediğim, o benim kardeşim ve onun için her şeyi yapabilirim ancak onun sağlığı hakkında konuşmam doğru olmaz. Kendisini ne zaman iyi hissederse ve ne zaman %100 performansına ulaşırsa aramıza o zaman katılmalı” dedi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar