“Sorumluluk bende”

NBA Batı Konferansı birinci tur play-off mücadelesinde Phoenix Suns, sancılı bir normanl sezon süreci ardından play-off’a kalabilen Los Angeles Lakers’ı 99-90 mağlup ederek seride 1-0 öne geçti.

Mücadelede Lakers adına 39 dakika sahada kalan ancak yalnızca 13 sayı üretip Suns’ın uzun rotasyonunu iyi karşılayamayan Anthony Davis, maçın ardından verdiği demeçlerde sorumluluğu kabul etti.

“Eğer bu kadar kötü oynarsam maç kazanmamız neredeyse imkansız olacak. Sorumluluk bende” diyen Davis, sözlerine devam etti: “Genelde kapıları dominant performansımla açarım, takım arkadaşlarım için işleri kolaylaştırırım ve bunu tüm maça yayarım. Ancak bu gece hücumda adeta kaybolmuş gibiydim. Topu aldıktan sonra bir şeyler kilitleniyordu.”

Sahada olduğu sürece takımıana -18 yazan Davis, sözlerine şu ifadelerle devam etti: “Ritimden çıkmıştım. Sahada bir ‘an’ yakalasam tüm ritmi hissedebileceğimi biliyordum ama her neyse. İkinci maçta daha iyi olacağımı biliyorum. İkinci maçta daha iyi olacağımızı biliyorum.”

Takımın süper yıldızı LeBron James, AD’nin bu açıklamaları üzerine, “Galibiyet veya mağlubiyet yalnızca bir oyuncunun hanesine yazılamaz. Özellikle de mağlubiyet. AD bu şekilde sorumluluk aldığı zaman çok mutlu oluyorum. Çünkü biliyorum ki o ne zaman agresifleşirse takımımız o kadar mükemmel oynuyor. Ancak bugün ben dahil olmak üzere birçok oyuncu görevlerini iyi yapamadı. İkinci maçta daha iyi olacağız” demeçlerini verdi.

LeBron James mücadeleyi 18 sayı, 10 asist ve yedi ribaund ile noktaladı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar