NBA’de son iki takım belli oluyor

NBA’de normal sezon pazar günü oynanan maçlarla tamamlandı ve her iki konferanstan da sezonu ilk altıda bitiren takımlar adlarını play-off potasına yazdırdı. Yedinci ile sekizinci ve dokuzuncu ile onuncu sıradaki takımlar arasında oynanan play-in maçlarında ise ilk mücadeleler geride kaldı.

Boston Celtics, Washington Wizards’ı 118-100 geçip Brooklyn Nets ile çeyrek final oynamaya hak kazanırken Indiana Pacers, Charlotte Hornets’ı 144-117 mağlup etti ve sekizincilik basamağını almak için Washington Wizards ile son play-in maçını oynamaya hak kazandı. Kazananın çeyrek finalde Philadelphia 76ers ile oynayacağı mücadele bu gece TSİ 03:00’te başlayacak.

Batı Konferansı’nda ise serilerin en çok merakla bekleneni, Golden State Warriors-Los Angeles Lakers mücadelesi 103-100 Lakers üstünlüğü ile sonlandı. Lakers bu zaferin ardından çeyrek finalde oynamaya hak kazanırken Warriors, sekizincilik basamağını almak için diğer play-in maçında San Antonio Spurs’ü 100-96 mağlup eden Memphis Grizzlies ile karşılaşacak. Bu mücadelenin galibi çeyrek finalde Utah Jazz karşısında ter dökecek.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar