NBA’de play-off tablosu netleşiyor

Koronavirüs salgını nedeniyle 82 yerine 72 maç üzerinden oynanan 2020-2021 sezonunda normal sezon sona erdi.

Birbirinden çekişmeli mücadelelerin oynandığı kapanış gecesinin ardından Doğu Konferansı’nda Philadelphia 76ers liderliği aldı. Brooklyn Nets, Milwaukee Bucks, New York Knicks, Atlanta Hawks ve Miami Heat ise Philly’i takip eden takımlar oldular.

Doğu Konferansı’nda play-off’a katılacak olan diğer iki takım ise play-in turnuvasıyla belirlenecek. Indiana Pacers ile Charlotte Hornets ve Boston Celtics ile Washington Wizards’ın oynayacağı play-in maçları 18 Mayıs’ta gerçekleşecek. Indiana-Charlotte maçının galibi Boston-Washington maçının mağlubuyla oynayacak. Boston-Washington maçının galibi direkt olarak yedinci basamakta play-off’a yükselecek ve Brooklyn Nets’in rakibi olacak. Boston-Washington maçının mağlubu ise Indiana-Charlotte maçının galibiyle karşılaşacak ve 76ers’ın rakibi olmak için savaş verecek.

Batı Konferansı’nın ve derecesi sayesinde tüm NBA’in lideri olan Utah Jazz’i Phoenix Suns, Denver Nuggets, Los Angeles Clippers, Dallas Mavericks ve Portland Trail-Blazers takip ettiler.

Batı’daki play-in mücadelelerinde Los Angeles Lakers ile Golden State Warriors ve Memphis Grizzlies ile San Antonio Spurs karşılaşacaklar. 19 Mayıs’ta oynanacak olan maçlarda Lakers-Warriors maçının galibi direkt olarak bir üst tura yükselecek ve Suns ile oynayacak. Bu mücadelenin mağlubu ise Memphis-San Antonio maçının galibiyle sekizincilik basamağı için karşılaşacak.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar