Moskova’da işler karıştı

Turkish Airlines Euroleague’in en iddialı ekiplerinden biri olan CSKA Moskova, bugünlerde büyük bir krizle mücadele ediyor.

İki gün önce Rus kaynaklı çıkan haberlerde, CSKA’da 30 yaşındaki süper yıldızı Mike James’le yolların ayrılacağı belirtildi. Haberin ardından geçen süreçte Mike James, takımının ALBA Berlin’le oynayacağı mücadele için kafilede yer almadı ve işlerin ciddileştiği anlaşıldı.

Kaynaklara göre bu olayın ardında Mike James’in aktif rolü üstlendiği belirtiliyor. Zira James, geçtiğimiz hafta büyükbabasını kaybettikten sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmek için takımdan izin istemiş ancak istediği izni alamamıştı. CSKA Moskova’nın bu izni vermemesinin baş sebebi olarak James’in ABD’ye gittiğinde bazı NBA takımlarıyla yüz yüze görüşme gerçekleştirme ihtimalinin yattığı gösteriliyor, ki Portland Trail-Blazers, Detroit Pistons ve Atlanta Hawks’ın James’e uzun süredir bir ilgisi bulunuyor.

Ancak CSKA Moskova’nın dün yaptığı açıklama işleri bir başka boyuta taşıyor. Kulüpten yapılan açıklamada James’in kadro dışı bırakılmasında Fenerbahçe Beko maçının ardından soyunma odasında sergilediği davranışlar yatıyor. Hatırlanacağı üzere CSKA, 22 Ocak 2020’de Fenerbahçe Beko’ya 89-83 mağlup olmuştu.

Kulüp, James’in bu maç sonrasında soyunma odasında disiplinsiz davranışlar sergilediğini belirtirken Rus haber sitesi Sport Express, “Mike James, takım arkadaşı Shengelia’ya saldırdı” başlıklı bir haber yayımlıyor.

Haberin yayımlanmasının ardından James, kişisel Twitter hesabından bu haberi yalanlarken Shengelia da aynı şekilde haberleri yalanlıyor.

Aktarılan son bilgilere göre James ile CSKA Moskova’nın yollarının ayrılmasına kesin gözle bakılıyor. James için NBA’deki taliplerin yanı sıra Euroleague’den iki takımın da kısa vadeli kontrat teklifleri yaptığı belirtiliyor.

CSKA Moskova, James’in boşluğunu doldurmak için Shabazz Napier, Troy Daniels, Brandon Knight, Isaiah Canaan ve Mario Hezonja için nabız yokluyor.

20 sayı ortalamasıyla Euroleague’in en skorer oyuncusu olan James, geçtiğimiz sezonda da CSKA’nın en etkili oyuncusuydu.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar