Minnesota yeniden yeniden yapılanmaya gidiyor

İki sezon önce yeniden yapılanma kapsamında basketboldan sorumlu operasyonların başkanı görevine ünlü iş insanı Gersson Rosas’ı getiren Minnesota Timberwolves’un ilk yeniden yapılanma süreci Rosas’ın kovulmasıyla son buldu.

Minnesota’nın erkek ve kadın basketbol takımlarının sahibi olan Glen Taylor yayımladığı açıklamada, “An itibarıyla Minnesota Timberwolves, Gersson Rosas ile yollarını ayırmıştır. Organizasyon olarak şehrimiz ve taraftarlarımız için en iyisini yapmaya devam edeceğiz” demecine yer verdi.

Rosas’ın ayrılmasının ardından Rosas’ın atadığı Sachin Gupta geçici olarak görevi üstlendi. Gupta, Rosas’ın verdiği yetkiye dayanarak tüm takas, sözleşme ve draft hamlelerinde ikinci imzaya sahip olan isimdi.

1 Mayıs 2019’da Wolves’ta görevine başlayan Rosas, iki sezonda da 30 galibiyet barajını aşamamış ve takımının play-off yarışına dahi sokamamıştı.

The Athletic’ten Shams Charania ve Jon Krawczynski imzalı habere göre Timberwolves organizasyonu Rosas’ı “organizasyon içinde doğru kültürü oluşturamama” ve “yanlış hamleler yapma” nedenlerinden ötürü kovdu. Rosas’ın liderlik tarzından birçok çalışanın rahatsız olduğu ve 43 yaşındaki basketbol adamının organizasyon içinden birileriyle ilişkisi olduğu iddia edildi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar