Kosova Basketbol Ligi’nde olaylı yarı final

Avrupa basketboluna sonradan damga vuracak olan “yıldız” Amerikalı oyuncuların uğrak durağı olan Kosova Basketbol Ligi’nde şu sıralar final heyecanı yaşanıyor. Geride kalan günde Prizreni ve Peja, finale çıkmak için yarı final mücadelesinde karşı karşıya geldiler.

2-2’lik eşitlik nedeniyle son maça uzayan seri saha içi olayları nedeniyle yarıda kaldı. Yerel basında yer alan habere göre her iki takımın teknik ekipleriyle arenada yer alan az sayıda taraftarın dahil olduğu büyük kargaşa sonrasında maç tatil edildi. Federasyon maçın hemen ardından yaptığı açıklamada Peja’nın bir üst tura yükseldiğini ve Prizreni’nin diskalifiye edildiğini açıkladı.

Landon Taliaferro gibi “Avrupa’da geleceğin potansiyel Amerikalı” yıldızlarının formasını giydiği Peja, ayrıca 6000 avro para cezasına çarptırıldı. Prizrine cephesinde ise takımın yıldızları arasında yer alan Berisha, Walters ve AJ Walton ikişer maç cezaya çarptırıldılar.

Peja ile Golden Eagle arasındaki final serisi 8 Mayıs 2021’de başlayacak. Üç galibiyet alan ekip sezonu şampiyon olarak tamamlayacak.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar