Ja Morant, NBA’de sezonun yüzü olabilir mi?

NBA’in en atletik oyuncularından olan Ja Morant, bu sezon şu ana dek oynadığı üç maçta sergilediği muazzam performanslarla MVP yarışının ilk ayağındaki adaylardan biri olarak gösterilmeyi başardı.

Sezonun açılış maçında Cleveland Cavaliers potasına 37 sayı bırakan ve altı ribaund, iki blok ve altı asist rakamlarını istatistik hanesine ekleyen Morant, Los Angeles Clippers karşısında sergilediği 28 sayı, iki ribaund ve sekiz asistlik performansıyla takımının dev galibiyetinde önemli bir rol oynamıştı.

Bu sabaha karşı yıldızlarla dolu Los Angeles Lakers karşısında genç oyun kurucu 21 şutta 40 sayı üretirken 10 asist yaptı ve üç top çalma, üç ribaund rakamlarını hanesine eklemeyi başardı.

2019 NBA Draftı’nda ikinci sıradan seçilen 1999 doğumlu Morant, NBA’ge geldiğinden beri en büyük zayıf karnı olan üç sayılık atışlarda sezonun erken bölümünde iyi bir form yakalamayı başardı. Üç maçta denediği 18 şutta sekiz isabet buldu. İnce olmasına karşın olağanüstü çevikliği ve atletizmiyle her anlamda fenomen olan Ja Morant, an itibarıyla sezonun en fazla dikkat çeken oyuncusu durumunda.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar