Isaiah Canaan’ın hareketi maçı değiştirdi!

Turkish Airlines Euroleague’de uzun bir süre hafızalardan silinmeyecek bir mücadele oynandı. UNICS Kazan’ın son çeyreğin ortalarına kadar çift hanelerle liderliği taşıdığı mücadelede Barcelona, Rus rakibini uzatmalar sonucunda 111-109 mağlup etmeyi başararak muazzam bir geri dönüş galibiyetine imza attı.

Uzatma periyodunda tarihin en iyi serbest atışçılarından olan Kyle Kuric’in bile serbest atış kaçırdığı mücadelede Lorenzo Brown, son toptan yararlanamayınca mücadeleden Katalan ekibi galip ayrılmış oldu.

35 dakikada ürettiği 20 sayıyla öne çıkan Isaiah Canaan, 20 sayı atarak takımına katkı verirken maçın son periyodunda yaptığı hareketle adeta Barcelona’nın dönüşüne yardımcı oldu. Öyle ki ABD’li gard maçın bitimine altı dakika kala takımını 12 sayı öne geçiren basketi attıktan sonra taraftarlara dönerek “susun” işareti yaptı. Bu işaret sonrasında taraftarlar tamamıyla maça konsantre oldu ve takımlarını maça döndüren destek dalgası gelmeye başladı.

Maçtan sonra Barcelona koçu Sarunas Jasikevicius verdiği demeçte, “O ana kadar ölü bir takım, ölü bir koç ve ölü bir taraftar kitlesi vardı… Ancak bir oyuncu bir işaret yaptı ve tüm salon maçın içine dahil oldu. Onun bu tarz hareketleri sezon boyunca yaptığını biliyorduk ve bunu bize karşı yapacağını da biliyorduk. Yaptığı şey yanlış değildi çünkü Palau’da maç kazanıyorlardı. NBA tarzında yani. Ama sonuç olarak bizim işimize yaradı” ifadelerini kullandı. UNICS Kazan antrenörü Veilimir Perasovic de maçtan sonra verdiği demeçlerde Canaan’in o hareketi sonrasında işlerin değiştiğini kabul ettiğini belirtti.

Katalan ekibi aldığı bu zaferle haftayı lider olarak bitirmeyi garantiledi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar