Fenerbahçe Beko’da Djordjevic sesleri

Geride kalan gün Igor Kokoskov’un takımdan ayrıldığını ve Dallas Mavericks ile anlaşmak için Amerika Birleşik Devletleri’ne uçtuğunu açıklayan Fenerbahçe Beko’da baş antrenör arayışları devam ediyor.

Sportando kaynaklı habere göre İtalya’da bulunan Fenerbahçe Beko Genel Menajeri Maurizo Gherardini, geride kalan gece Aleksandar “Sasha” Djordjevic ile bir görüşme gerçekleştirdi. Geride kalan sezonu Virtus Bologna baş antrenörü olarak tamamlayan ve Milos Teodosic, Marco Belinelli gibi yıldız oyuncularının önderliğinde Ettore Messina’nın süper yıldızlı kadrosunu lig finalidne 4-0 eleyip şampiyonluğa ulaşan Djordjevic, Siyah-Beyazlı ekibin takımın başına Sergio Scariolo’yu getirmesinin ardından yaz ortasında boşa çıkmıştı.

Oyunculuk kariyerinde kazandığı onlarca başarı ve ödülün ardından emekliliğinden bir sene sonra baş antrenörlüğe başlayan 53 yaşındaki Sırp basketbol adamı, 2019’da Basketbol Şampiyonlar Ligi’ni kazanırken kariyerine bir Yunan ve bir de Alman Kupa’ları eklemiş, geride kalan sezon ise İtalya Ligi şampiyonluğuyla koleksiyonunu güçlendirmişti. 1980’lerin sonu-1990’ların başı Yugoslavya jenerasyonunun yıldız oyun kurucusu olan Djordjevic, 1995 yılında Yugoslavya’da yılın sporcusu seçilmişti.

Sırbistan’ın UNICEF elçilerinden olan Sasha Djordjevic’in babası Bratislav da uzun yıllar Avrupa ekiplerine baş antrenörlük yapmıştı. Fenerbahçe Beko cephesinden henüz resmi bir açıklama yapılmazken konu hakkında kararın Djordjevic, Erdem Can, Joan Plaza ve Neven Spahija dörtlüsü arasından çıkması bekleniyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar