Brooklyn Nets play-off’u garantiledi

NBA’de sezonun en iddialı takımlarından olan Brooklyn Nets, bu sabaha karşı oynadığı mücadelede Toronto Raptors’ı 116-103 mağlup ederek bu sezonki 42. zaferini elde etti.

Aldığı galibiyetin ardından Nets, geri kalan maçların sonucu ne olursa olsun play-off’a kalmayı garantiledi.

Raptors mücadelesinin ardından Zoom üzerinden basından gelen soruları yanıtlayan Steve Nash, “Şu ana kadar mükemmel bir sezon geçirdik” dedi.

Brooklyn Nets’in başına bu sezon geçen ve kariyerinde ilk kez baş antrenörlük deneyimi yaşayan Nash sözlerine şöyle devam etti: “Play-off’a kalmak elbette güzel bir duygu ancak organizasyonda yer alan herkes gözünü tek bir şeye dikmiş durumda: NBA yüzüğü. Bu yol elbette zorlu olacak ancak ilk adımı attık ve umarım devamı gelecek.”

Sezona Kyrie Irving ve Kevin Durant ikilisiyle başlayan Doğu Konferansı ekibi sezon içerisinde James Harden ve Blake Griffin’i kadrosuna ekleyerek tüm dikkatleri üzerine çekmişti.

Nets’in Doğu Konferansı’ndaki en dişli rakipleri Philadelphia 76ers ve Milwaukee Bucks iken Batı Konferansı’nın güçlü ellerinden biri Nash’in Nets’ini final aşamasında zorlayabilir.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar