Alperen Şengün durdurulamıyor

2021 NBA Draft’ı iki buçuk ay sonra gerçekleşmiş olacak. 60 oyuncunun seçileceği ve bir o kadar oyuncunun da “undrafted” olarak günü tamamlayacağı organizasyon için 1999 ile 2002 yılları arasında doğan basketbol oyuncuları, drafta katılacaklarını veya katılmayacaklarını açıklamaya başladılar.

Henüz 18 yaşında olmasına karşın sergilediği performansla ESPN’den Bleacher Report’a kadar her türlü yüksek kesimin dikkatini çeken Alperen Şengün, geçtiğimiz gün oynadığı play-off maçında sergilediği performansla olağanüstü yükselişine devam etti.

Beşiktaş mücadeleden 92-90 zaferle ayrılırken Giresunlu pivot mücadelede 32 dakika süre aldı ve 22 sayı, 10 ribaund, altı asist, dört top çalma, altı top kaybı ve iki blok rakamlarını elde etti.

Alperen böylece Büyükçekmece, Türk Telekom, TOFAŞ, Gaziantep, Ormanspor, Bursaspor, Karşıyaka, Afyon, Bahçeşehir, Darüşşafaka, Petkim, Fenerbahçe ve Galatasaray maçlarının ardından bir kez daha bir lig maçında 20 sayının üzerine çıkmayı başarmış oldu.

Sezon ortalamaları 18,4 sayı, 8,7 ribaund, 2,6 asist, 1,4 top çalma, 1,6 blok ve 2,3 top kaybı olan Banvit çıkışlı Beşiktaş oyuncusu, geride kalan hafta 2021 NBA Draftı’na katılacağını açıklamıştı.

Alperen’in lig sezonu sonrasında Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmesi ve orada özel bir ekip eşliğinde vücut antrenmanları yapıp kendisini tamamıyla draft organizasyonuna hazırlaması bekleniyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar