“81’i beş oyuncu geçebilir”

Başlıktaki sözler Shaquille O’Neil’a ait. NBA’in efsanevi oyuncuları arasında yer alan O’Neil, geçen sene hayatını kaybeden takım arkadaşı Kobe Bryant’ın 2006 yılında Toronto Raptors karşısında sergilediği 81 sayılık performansı beş oyuncunun geçebileceğini ifade etti.

“The Dan Patrick Show”a konuk olan Shaquille O’Neil’in 1996-2004 yılları arasında Los Angeles’ta birlikte forma giydiği Bryant’ın performansını kırabileceğinden bahsettiği beş oyuncudan üçü aynı takımın formasını giyiyor. Brooklyn Nets oyuncuları James Harden, Kevin Durant, Kyrie Irving’in yanı sıra Golden State Warriors’tan Stephen Curry ve Phoenix Sunslı Devin Booker, tecrübeli NBA yorumcusunun 81 sayılık performansı geçebilme ihtimali olduğunu düşündüğü isimler.

Stephen Curry, bu sezon Portland Trail Blazers’a 62 sayı atarken, Devin Booker da dört sene önce henüz 21 yaşındayken Boston Celtics potasına 70 sayı bırakmıştı.
22 Ocak 2006’da Staples Center’da oynanan, Los Angeles Lakers’ın 122-104 kazandığı Toronto Raptors maçında 81 sayılık performans sergileyen Kobe Bryant, NBA tarihinde bir maçta en fazla sayı kaydeden ikinci oyuncu olmuştu.
Wilt Chamberlain’in 2 Mart 1962’de Philadephia Warriors’ın New York Knicks’i 169-167 yendiği karşılaşmada Knicks potasına bıraktığı 100 sayı, NBA tarihinde bir maçta bir oyuncunun attığı en fazla sayı rekoru olmayı sürdürüyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar